Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

OBSADY:

 

 

RZEŹNIA

 

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa (PWST)

Współpraca scenograficzna : Zbysław Marek Maciejewski

Konsultacja muzyczna : Krzysztof Lipka

 

Obsada :

 

Skrzypek – Paweł Jakub Korombel ; Matka – Maria Kościałkowska ; Flecistka – Maria Przybylska ; Dyrektor Filharmonii – Jan Prochyra, Stefan Mienicki ; Paganini-Rzeźnik – Jerzy Nowak ; Woźny – Ambroży Klimczak.

 

Liczba przedstawień : 41

 

 

 

NADOBNISIE I KOCZKODANY

 

Przedstawienie dyplomowe IV roku Wydziału Aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

 

Obsada :

 

Zofia z Abencerage’ów Kremlińska – Iwona Bielska, Aldona Grochal ; Nina – Alicja Bienicewicz, Jolanta Janusz ; Liza – Dagmar Skwarło ; Pandeusz Klawistański – Andrzej Hudziak, Jerzy Hajda ; Tarkwiniusz Pępkowicz – Tadeusz Bradecki, Bogusław Czarnul ; Sir Grant Blaguewell-Padlock – Bogdan Misiewicz ; Goldmann Baruch Teerbroom – Bogdan Michalik ; Dr Don Nino de Gewacz-Kardynał – Tomasz Borkowy, Władysław Guzik ; Graf Andrzej Władimirowicz Czubinin-Zaletajew – Leszek Benke ; Mandelbaumy – studenci III roku.

 

 

Festiwale :

 

Ogólnopolski Przegląd Spektakli Dyplomowych Studentów Szkół Teatralnych „Nadzieje Teatru w Krakowie (1977)

I Konfrontacje Studentów Szkół Artystycznych w Wałbrzychu (1977).

 

 

ŻYCIE CZŁOWIEKA

 

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa (PWST)

Muzyka : Bogdan Dominik

 

Obsada :

 

Ktoś – Ryszard Wojnarowski ; Płaczki – Teresa Leśniak, Tomasz Radecki, Teresa Pawłowicz, Jan Bogusz ; Doktor – Janusz Mirczewski ; Ojciec – Kazimierz Miranowicz ; Siostra – Henryka Dygdałowicz ; Szwagier - Henryk Machowski ; Dama – Maryta Ejnik ; Córka – Czesława Kościuk ; Panna – Marlena Andrzejewska ; Kawaler I – Włodzimierz Kowalewski ; Kawaler II – Kazimierz Illukiewicz ; Kobieta – Henryka Dygdałowicz ; Pan Starszy – Ryszard Machowski ; Elegant – Włodzimierz Kowalewski ; Kawaler – Kazimierz Illukiewicz ; On – Ferdynand Załuski ; Ona – Małgorzata Pereta ; Wiekowa Dama – Zuzanna Łozińska ; Matka – Henryka Dygdałowicz ; Snob – Włodzimierz Kowalewski ; Czaruś – Kazimierz Illukiewicz ; Stara Służąca – Zuzanna Łozińska ; Syn – Tomasz Ficner (adept) ; Pijak I – Tomasz Ficner ; Pijak II – Kazimierz Illukiewicz ; Pijak III – Wlodzimierz Kowalewski.

 

Liczba przedstawień : 36

 

Festiwale i występy gościnne :

 

VIII Jeleniogórskie Spotkania Teatralne(1977)

Warszawa (lipiec 1978)

 

 

IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA

 

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Konsultacja muzyczna : Krzysztof Lipka

 

Obsada :

 

Iwona – Alicja Bienicewicz ; Król Ignacy – Juliusz Grabowski ; Królowa Małgorzata – Izabela Olszewska ; Książę Filip – Jerzy Radziwiłowicz, Zygmunt Józefczak ; Szambelan -  Stefan Szramel ; Iza – Magda Jarosz ; Cyryl – Jerzy Święch ; Cyprian – Ryszard Łukowski ; Inocenty – Andrzej Hudziak ; Walenty – Edward Wnuk ; Ciotki Iwony – Zofia Więcławówna, Maria Zającówna-Radwan ; Dama Dworu I – Halina Wojtacha ; Dama Dworu II – Hanna Halcewicz ; Dama Dworu III – Danuta Maksymowicz ; Kobieta I – Agnieszka Mandat ; Kobieta II – Elżbieta Willówna ; Marszałek – Stanisław Gronkowski ; Pan – Marcin Sosnowski ; Dostojnik, Żebrak – Antoni Żukowski.

 

Liczba przedstawień : 96

 

 

NADOBNISIE I KOCZKODANY

 

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

 

Obsada :

 

Zofia – Maria Maj ; Nina – Teresa Pawłowicz ; Liza – Ewa Jagiełło ; Pandeusz – Jerzy Stępkowski, Andrzej Kempa ; Tarkwiniusz – Piotr Skiba ; Sir Grant – Andrzej Iwiński ; Kardynał – Ryszrd Machowski ; Teerbroom – Ryszard Wojnarowski ; Zaletajew – Władysław Kowalewski ; Starszy Lokaj – Ferdynand Załuski ; Młodszy Lokaj – Marek Urbański ; Mandelbaumy – Stanisław Byczysko, Andrzej Chudy, Andrzej Kempa, Kazimierz Krzaczkowski, Zdzisław Książek-Rozenau, Aleksander Pestyk, Krzysztof Rysiak, Bogdan Słomiński, Andrzej Szczytko oraz Krzysztof Bień, Stanislaw Cichocki.

 

Liczba przedstawień : 45

 

Występy gościnne, festiwale, nagrody :

 

IV Opolskie Konfrontacje Teatralne – Klasyka Polska 1978 (wyróżnienie dla Krystiana Lupy za reżyserię i scenogrfię) ;

Warszawa, lipiec 1978;

IX Jeleniogórskie Spotkania Teatralne 1978 ;

Wrocław, październik 1978 ;

Słupski Tydzień Teatralny 1978 ;

Dni Kultury Polskiej na Węgrzech – Veszprem, Szekesfehervar, Budapeszt, listopad-grudzień 1978 ;

Bolonia, Cervia, Crevalcore, Faenza (Włochy), marzec-kwiecień 1980 ;

Bautzen (NRD), lipiec 1980.

 

 

DEMON ZIEMI

 

Przekład, reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Portrety eksponowane w spektaklu : Zbysław Marek Maciejewski

 

Obsada :

 

Lulu – Izabela Połabińska-Sul ; Schoen – Adam Raczkowski ; Alva – Piotr Różański ; Schwarz – Bogusław Czarnul ; Goll – Józef Dietl ; Książę – Bogdan Kiziukiewicz ; Rodrygo – Marian Skorupa ; Schigloch – Jan Gunter ; Hugelnberg - *** ; Geschwitz – Maria Górecka ; Pokojówka – Jolanta Januszówna ; Lokaj – Henryk Nolewajka ; Pogromca, Komisarz – Bohdan Grzybowicz.

 

Liczba przedstawień : 6

 

 

PRZEZROCZYSTY POKÓJ

 

Scenarisz : Krystian Lupa oraz kreacja zbiorowa zespołu aktorskiego

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

W spektaklu wykorzystano : teksty T. Manna, S. I. Witkiewicza, fragmenty Biblii i muzykę J. S. Bacha, J. Brahmsa, F. Schuberta oraz taniec renesansowy

                                                nieznanego kompozytora

 

Obsada :

 

Ewa – Maria Maj ; Olimpia – Ewa Jagiełło ; On – Piotr Skiba ; Morderca – Andrzej Kempa ; Sobowtór – Marek Urbański ; Uczestnicy seansu – Stanisław Biczysko, Zbigniew Bryczkowski, Zbigniew Cieślar, Edward Kalisz, Sławomir Sulej oraz Stanisław Cichocki.

 

Liczba przedstawień : 37

 

Występy gościnne i festiwale :

 

X Jeleniogórskie Spotkania Teatralne 1979 ;

Wrocław, listopad 1979 ;

Kraków, styczeń 1980.

 

 

MATKA

 

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

 

Obsada :

 

Wanda Okońska – Zofia Kalińska ; Konrad Okoński – Piotr Leszek Skiba ; Henryk Borowski – Bohdan Grzybowicz ; Hanka Borowska – Lidia Piss ; Przyjaciel – Tomasz Karasiński ; Młodzieniec – Marek Urbański ; Goście – Henryka Dygdałowicz, Zofia Friedrich, Stefan Miedziński oraz Krzysztof Bień.

 

Liczba przedstawień : 22

 

 

KOLACJA

 

Scenarisz : Krystian Lupa oraz kreacja zbiorowa zespołu aktorskiego

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

W spektaklu wykorzystano : muzykę L. van Beethovena, F. Schuberta oraz Msze Gregoriańskie

 

Obsada :

 

Maria Mrowiec (mecenas sztuki) – Maria Górecka ; Felicyta Wołek (gospodyni domu) – Krystyna Paraszkiewicz ; Julia (młoda dziewczyna) – Jolanta Biela ; Madame Morte – Zofia Kalińska ; Julian Wysoczański (profesor gimnazjum) - Bohdan Grzybowicz ; Fryderyk (student filozofii) – Piotr Leszek Skiba ; Michał Oślizło (młody rzeźbiarz) – Zdzisław Sobociński ; Franciszek Gola (neurastenik) – Stanisław Cichocki ; Roman Wołek (inżynier) – Krzysztof Bień oraz Marek Urbański

 

Liczba przedstawień : 19

 

Występy gościnne :

 

Warszawa, czerwiec 1980

 

 

POWRÓT ODYSA

 

Opracowanie tekstu, reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : Stanisław Radwan

W spektaklu wykorzystano : fragment Pieśni XXVI Boskiej Komedii Dantego oraz Pieśń Femiosa z rękopisu Powrotu Odysa

 

Obsada :

 

Odys – Jerzy Trela ; Penelopa – Halina Wojtacha ; Telemak – Piotr Skiba ; Laertes – Kazimierz Borowiec ; Tafijczyk – Zygmunt Józefczak ; Syreny – Renata Kretówna, Dorota Pomykała ; Femios – Renata Kretówna ; Antinoos – Ryszrd Łukowski ; Eurymachos – Marek Litewka ; Agelaos – Rafał Jędrzejczyk ; Lepides – Adam Romanowski ; Ktesippos – Wiesław Wójcik ; Melanto – Alicja Bienicewicz ; Eumajos, Pastuch – Andrzej Hudziak ; Melantios – Jerzy Fedorowicz ; Medon – Zbigniew Kosowski ; Arnajos – Henryk Majcherek ; Dziewki – Anna Chudzikiewicz, Hanna Halcewicz, Magda Jarosz, Grażyna Laszczyk.

 

Liczba przedstawień : 48

 

Festiwale i nagrody:

 

XII Jeleniogórskie Spotkania Teatralne 1981 ;

VIII Opolskie Konfrontacje Teatralne – Klasyka Polska 1982 (wyróżnienie dla Krystiana Lupy za interasującą propozycję plastyczną, wyróżnienie dla

Stanisława Radwana za muzykę)

 

 

PRAGMATYŚCI

 

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka (wariacje na temat Andaluze Enrique Granadosa) : Bogdan Dominik

 

Obsada :

 

Plasfodor Mimęcki – Wojciech Ziemiański ; Mamalia – Zofia Bajno ; Mumia Chińska – Czesława Monczka ; Kobieton – Jerzy Senator ; Franz von Telek – Zdzisław Sobociński ; Policjanci – Zdzislaw Korzeniowski ; Obiekty doświadczalne – Bogdan Kuczkowski, Ewa Sobiech

 

Liczba przedstawień : 62

 

Występy gościnne, festiwale, nagrody :

 

Veszprem, Szehesfehervar, Ajka, Sopron (Węgry), maj 1982 ;

Kraków, maj 1982 :

IX Opolskie Konfrontacje Teatralne – Klasyka Polska 1983 (nagroda dla Krystiana Lupy za pracę nad dramatami Witkiewicza Pragmatyści i Bezimienne dzieło, jury wyraziło uznanie zespołowi Pragmatystów za osiągnięcie aktorskie) ;

XXIII Kaliskie Spotkania Teatralne 1983 (wyróżnienie dla Krystiana Lupy za pracę z aktorami) ;

Wrocław, maj 1983 ;

XIII Jeleniogórskie Spotkania Teatralne 1983 ;

Łódź, październik 1983 ;

Paryż, kwiecień 1984 ;

Międzynarodowe Sympozjum „Witkiewicz i teatr” w Warszawie, grudzień 1985.

 

 

PIESZO

 

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Opracowanie muzyczne : Bogdan Dominik

 

Obsada :

 

Ojciec – Ryszard Wojnarowski ; Syn – Bogdan Zieliński ; Pani – Grażyna Wójcik ; Superiusz – Bogdan Kuczkowski ; Baba – Irena Dudzińska (gościnnie) ; Dziewczyna – Krystyna Paraszkiewicz ; Nauczyciel – Kazimierz Krzaczkowski ; Porucznik Zieliński – Edward Kalisz ; Drab – Tomasz Radecki ; Grajek – Tomasz Karasiński ; Kleopatra – Ewa Sobiech.

 

Liczba przedstawień : 26

 

Występy gościnne :

 

Veszprem, Szehesfehervar, Ajka, Sopron (Węgry), maj 1982.

 

 

BEZIMIENNE DZEŁO

 

Reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne : Krystian Lupa

 

Akt I – Rytuały nocy. Z obrazem Henryka Wańka. (pole w okolicy miasta stołecznego Centurii). Akt II – Rytuały dnia (Mieszkanie Róży van der Blaast). Akt III – W brzuchu wieloryba (Więzienie). Akt IV – „Consumatum est” (Plac przed więzieniem).

 

Obsada :

 

Księżna Barbara – Ewa Lassek ; Róża van der Blaast – Monika Niemczyk ; Klaudestyna de Montreuil – Anna Chudzikiewicz ; Lidia baronowa Ragnok – Halina Wojtacha ; Służąca – Alicja Bienicewicz, Hanna Halcewicz ; Kobieta za oknem, Garbuska – Maria Zającówna-Radwan ; Zosia - *** ; Dr Plazmodeusz Blodestaug – Jan Gunter ; Plazmonik Blodestaug – Piotr Leszek Skiba ; Cynga – Ryszard Łukowski, Jan Nowicki ; Pułkownik Manfred hr. Giers – Edward Lubaszenko ; I Grabarz – Henryk Majcherek ; Józef Leon Girtak – Jan Korwin-Kochanowski ; Flowers, oficer sądu wojskowego – Rajmund Jarosz ; Książe Padoval de Grifuellhes – Zygmunt Józefczak ; Dejbel, Garbus, Stróż więzienny – Stefan Szramel ; Policjanci – Adam Romanowski, Edward Żentara ; Mieduwalszczycy, żandarmi, tłum więźniów, żołnierze gwardii, tłum.

 

Festiwale i nagrody :

 

IX Opolskie Konfrontacje Teatralne – Klasyka Polska 1983 (nagroda dla Krystiana Lupy za pracę nad dramatami Witkiewicza – Pragmatystami i Bezimiennym dziełem).

 

 

YVONNE, BURGUND HERCENGNOJE

 

Przekład : Balogh Geza.

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

 

Obsada :

 

Iwona – Ujhelyi Olga ; Ignacy – Jaszai Laszlo ; Małgorzata – Hogye Zsuzsanna ; Filip – Benedek Gyula ; Szambelan – Joos Laszlo ; Cyryl – Blasko Balazs ; Cyprian – Basa Istvan ; Ciotki Iwony – Daras Lena, Losonczy Ariel ; Iza – Saarossy Kinga ; Dama Dworu I – Dobos Ildiko ; Dama Dworu II – Homoki Magdolna ; Dama Dworu III – Orosz Klari ; Innocenty – Rupnik Karoly ; Kardynał – Arva Laszlo ; Generał – Bakody József ; Walenty – Eltes Kond ; Dworzanin – Monori Blazs ; Żebrak – Devai Peter.

 

Festiwale :

 

XIII Jeleniogórskie Spotkania Teatralne 1983.

 

 

ŚLUB

 

Reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne : Krystian Lupa

W spektaklu wykorzystano : muzykę J. S. Bacha, K. Schulze oraz wariacje Bogdana Dominika na temat Tanga Ilusion

 

Obsada :

 

Postaci ŚLUBU : Henryk – Wojciech Ziemiański ; Ojciec – Ryszard Wojnarowski ; Matka – Irmina Babińska, Irena Dudzińska, Marta Woźniak ; Władzio – Zdzisław Korzeniowski, Andrzej Nowak ; Mańka – Ewa Sobiech, Bogusława Sztencel, Zofia Bajno ; Pijak – Zdzisław Sobociński oraz Bogusław Siwko, Ryszard Węgrzyn, Mariusz Prasał ; Kanclerz – Piotr Szulc ; Stojący w mroku – Zdzisław Korzeniowski, Andrzej Nowak.

Postaci ŻYDA W BECZCE i manekiny na balu : Nieutulona dziergaczka – Henryka Dygdałowicz ; Oswald – Bogdan Michalewski ; Ofelia – Krystyna Dmochowska ; Frankenstein – Leszek Żentara ; Manila Jadwiga Sowa ; Ciocia Jula - ***.

 

Festiwale :

 

XIV Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, wrzesień 1984.

 

 

SIEDEM SNÓW W PAŃSTWIE SNÓW

 

Przedstawienie dyplomowe studentów IV roku Wydziału Aktorskiego.

Opieka pedagogiczna i scenografia : Krystian Lupa

 

Obsada I :

 

Ja – Tomasz Obara, Gautsch – Ireneusz Pastuszak ; Ewa – Beata Ożóg ; Melitta – Beata Redo ; Patera – Piotr Cyrwus ; Archiwista – Krzysztof Najbor : E. Zann – Waldemar Dziwniel ; Urzędnicy – Andrzej Jesionek, Leszek Wojtaszak ; Medium – Piotr Cyrwus ; Kobieta z torbą – Marta Grabysz ; Wyprowadzający – Beata Redo ; Lampenbogen – Wojciech Skibiński.

 

Obsada II :

 

Ja – Andrzej Jesionek ; Gautsch – Leszek Wojtaszak ; Ewa – Marta Grabysz ; Melitta – Beata Redo ; Patera – Waldemar Dziwniel ; Archiwista – Piotr Cyrwus ; E. Zann – Krzysztof Najbor ; Urzędnicy – Ireneusz Pastuszak, Tomasz Obara ; Medium – Waldemar Dziwniel ; Kobieta z torbą – Beata Ożóg ; Wyprowadzający – Beata Redo ; Lampenbogen – Wojciech Skibiński.

 

Festiwale :

 

III Ogólnopolski Przegląd Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi, marzec 1985.

 

 

MIASTO SNU

 

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : Marcin Krzyżanowski

Portret Herkulesa Bella maluje Lidia Wilk

Zdjęcia filmowe : Marek Norek

 

Obsada :

 

Ja – Andrzej Hudziak ; Ewa – Monika Niemczyk ; Patera – Teresa Budzisz-Krzyżanowska ; Gautsch – Jan Korwin-Kochanowski ; Istna Mata Hari – Magda Jarosz ; Hektor Brendel – Piotr Skiba ; abel Wunderchvast – Jan Peszek (gościnnie) ; Herkules Bell – Tadeusz Huk ; Luna Berg – Ewa Lassek ; Aktor – Mieczysław Grąbka ; Doktor Lampenbogen – Henryk Majcherek ; Mellita Lampenbogen - Alicja Bienicewicz ; Baronowa X – Halina Wojtacha ; Archiwista, E. Zann – Jan Guntner ; AD – Jacek Romanowski ; AS – Jerzy Fedorowicz ; Adept – Janusz Koprowski (gościnnie) ; Urzędnicy – Waldemar Dziwniel (PWST), Janusz Koprowski (gościnnie), Aktorka Kuglarka – Zofia Więcławówna ; Aktoreczka – Grażyna Laszczyk ; Tygrysica, Cerber – Anna Chudzikiewicz ; Medium , Anarchia.

 

 

MACIEJ KORBOWA I BELLATRIX

 

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : Marcin Krzyżanowski

 

Obsada :

 

Maciej Korbowa – Wojciech Ziemiański ; Bellatrix – Ewa Sobiech ; Księżniczka Cayambe – Zofia Bajno ; Teozoforyk – Irmina Babińska ; Węborek – Wojciech Oleksiewicz ; Baron Hibiscus – Jerzy Senator ; Jan Dexterowicz – Zdzisław Sobociński ; Satanescu – Leszek Żentara ; Montecalfi – Bogusława Sztencel ; Rycerz, Lokaj, Cichociemni - ***.

 

Występy gościnne i nagrody :

 

XVI Jeleniogórskie Spotkania Teatralne 1986 ;

Kraków, marzec 1987 ;

XIII Opolskie Konfrontacje Teatralne – Klasyka Polska (nagroda dla Krystiana Lupy za scenografię i Marcina Krzyżanowskiego za muzykę).

 

 

MARZYCIELE

 

Przekład : Maria Kurecka (ze zmianami reżysera)

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka i kierownictwo muzyczne : Marcin Krzyżanowski

Cytaty muzyczne utworów J. Haydna i G. Mahlera

Pejzaż z wierzbami – fotografie : Stanisław Markowski, opracowanie barwne : Piotr Kunce

 

Obsada :

 

Maria – Agnieszka Mandat ; Regina – Alicja Bienicewicz ; Tomasz – Andrzej Hudziak ; Anzelm – Piotr Skiba ; Józef – Zygmunt Józefczak ; P. Mertens – Maria Zającówna-Radwan ; Stader – Jacek Romanowski.

 

Występy gościnne i nagrody :

 

Nagroda im. Konrada Swinarskiego dla Krystiana Lupy, 1988 ;

Warszawa (Teatr Rzeczypospolitej), 1989.

 

 

BRACIA

 

Przedstawienie dyplomowe IV roku Wydziału Aktorskiego.

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : frogmenty utworów J. S. Bacha, L. van Beethovena, F. Schuberta

 

Obsada :

 

Iwan Karamazow – Piotr Borowiec, Zbigniew Kozłowski ; Alosza Karamazow – Paweł Miśkiewicz, Jakub Ulewicz ; Smierdiakow, Diabeł – Jacek Plewa, Piotr Makowski ; Katarzyna Iwanowna – Maria Raif, Elwira Dzikowska ; Grusza – Anna Haber, Beata Buczek ; Lise – Beata Fudalej, Agnieszka Borowiec ; Rakitin – Piotr Makowski, Jacek Plewa ; Dymitr Karamazow, Zosima – Jakub Ulewicz, Paweł Miśkiewicz ; Zakonnik – Zbigniew Kozłowski, Piotr Borowiec ; Fienia -  Agnieszka Borowiec, Beata Fudalej.

 

Festiwale :

 

VII Przegląd Przedstawień Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi, 1989 (nagrody dla Piotra Makowskiego za rolę Smierdiakowa i Diabła, Piotra Borowca za rolę Iwana Karamazowa, Jakuba Ulewicza za rolę Aloszy Karamazowa, Marii Raif za rolę Katarzyny Iwanowny) ;

International Theatre School Festival PODJUM w Moskwie, kwiecień 1989.

 

 

SZKICE Z „CZŁOWIEKA BEZ WŁAŚCIWOŚCI” ROBERTA MUSILA

 

Przedstawienie dyplomowe IV roku Wydzialu Aktorskiego

Opieka pedagogiczna, reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

 

Część I : W stronę Klarysy

Współpraca reżyserska : Kazimierz Bardzik (IV rok Wydziału Reżyserii Dramatu).

Obsada :

 Ulrich – Krzysztof Głuchowski ; Klarysa – Iwona Budner ; Walter – Jacek Poniedziałek ; Agata – Anna Radwan ; Bonadea – Dorota Kiełkowicz ; Stumm – Artur Pierściński ; Meingast – Grzegorz Żyła ; Grek – Janusz Śmiłek ; Friedenthal – Tomasz Wachowicz ; Moosbrugger – Janusz Śmiłek.

 

Cześć II : W stronę Agaty

Współpraca reżyserska : Marek Fiedor (II rok Wydziału Reżyserii Dramatu).

Obsada :

Ulrich – Rafał Gralewski ; Agata – Małgorzata Magier ; Klarysa – Katarzyna Aleksandrowicz ; Walter – Jacek Poniedziałek ; Lindner – Towicz, Gerda – Anna Radwan ; Hans Sepp – Artur Pierściński

 

Festiwale :

 

VIII Ogólnopolski Przegląd Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi, 1990 (przegląd nie był konkursem).

 

 

BRACIA KARAMAZOW

 

Przekład : Aleksander Wat

Adaptacja, reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka i opracowanie muzyczne : Stanisław Radwan

 

Obsada :

 

Iwan – Jan Frycz ; Alosza – Paweł Miśkiewicz ; Dymitr – Zbigniew Ruciński ; Ojciec – Jan Peszek ; Smierdiakow, Diabeł – Piotr Skiba ; Katarzyna – Agnieszka Mandat ; Grusza – Katarzyna Gniewkowska ; Lise – Beata Fudalej ; Zosima – Andrzej Hudziak ; Paisij – Jerzy Święch ; Miusow, Prokurator – Marek Kalita ; Pani Chochłakow – Maria Zającówna-Radwan ; Rakitin – Artur Dziurman ; Panowie Polacy – Zbigniew Kosowski, Adam Romanowski ; Kałganow – Bolesław Brzozowski ; Maksimow – Juliusz Grabowski, Fienia – Małgorzata Hajewska-Krzysztofik ; Gospodarz – Jacek Romanowski.

 

Występy gościnne :

 

XX Warszawskie Spotkania Teatralne 1990.

 

 

MALTE, ALBO TRYPTYK MARNOTRAWNEGO SYNA

 

Przekład, apokryfy, scenografia i reżyseria : Krystian Lupa

Muzyka : Stanisław Radwan

 

Obsada :

 

Wieczór I – Ewald Tragy

Ewald Tragy – Paweł Miśkiewicz ; Ciotka Augusta – Izabela Olszewska ; Ciotka Karolina – Maria Zającówna-Radwan ; Kuzynka Agata – Anna Radwan ; Kuzynka Berta – Beata Fudalej ; Jeanne – Lidia Duda ; Kranz – Zbigniew Ruciński ; Thalman – Jacek Romanowski ; Władimir – Andrzej Hudziak ; Klein – Bolesław Brzozowski ; Kurz – Krzysztof Głuchowski ; Zofia – Urszula Kiebzak ; Gość – Rafał Gralewski (gościnnie)

Wieczór II – Malte

Malte – Piotr Skiba i Michał Wroński (gościnnie) ; Ojciec – Jan Frycz ; Matka – Małgorzata Hajewska-Krzysztofik ; Hrabia Brahe – Andrzej Kozak ; Abellone – Iwona Budner ; Ingeborga – Agnieszka Mandat ; Ciotka Matylda – Maria Zającówna-Radwan ; Sten – Jerzy Święch ; Szulinowa – Izabela Olszewska ; Szulin – Julisz Grabowski ; Wiera – Beata Fudalej ; Sąsiad – Krzysztof Głuchowski ; Lekarz I – Zbigniew Kosowski ; Lekarz II – Bolesław Brzozowski.

Wieczór III – Historia opowiedziana ciemności

Lassman – Andrzej Hudziak ; Siostra – Agnieszka Mandat ; Szwagier – Zbigniew Kosowski ; Klara – Katarzyna Gniewkowska ; Żebraczka – Maria Zającówna-Radwan.

 

Nagrody :

 

Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza dla Andrzeja Hudziaka za rolę Lassmana

 

 

KALKWERK

 

Przekład : Ernest Dyczek, Marek Feliks Nowak

Adaptacja, reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : Jacek Ostaszewski

 

Obsada :

 

Konrad – Andrzej Hudziak ; Konradowa – Małgorzata Hajewska-Krzysztofik ; Baurat, radca budowlany – Zbigniew Kosowski ; Fro/Profesor – Piotr Skiba ; Hoeller – Bolesław Brzozowski ; Dyrektor Banku – Paweł Miśkiewicz ; Moritz – Paweł Kruszelnicki ; Karl – Krzysztof Głuchowski.

 

Występy gościnne, festiwale, nagrody :

 

Mittelfest Cividale del Friule (prapremiera : 30, 31 lipca 1992) ;

Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza dla Andrzeja Hudziaka za rolę Konrada ;

XXII Warszawskie Spotkania Teatralne 1993 ;

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt 93 (II nagroda dla przedstawienia ; nagroda dla Andrzeja Hudziaka za najlepszą rolę) ;

IV Festiwal Teatralny „Na Granicy” w Cieszynie1993 ;

Kunsten Festival Des Arts w Brukseli, 1994 ;

Budapteszt, marzec 1995 ;

XXV Jeleniogórskie Spotkania Teatralne 1995 ;

Polnische Kulturtage in Bayern, 1995 ;

Norymberga i Monachium.

 

 

MACIEJ KORBOWA I BELLATRIX

 

Przedstawienie dyplomowe IV roku Wydziału Aktorskiego PWST

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Improwizacje na syntezatorze : Jakub Ostaszewski

 

Obsada:

 

Wersja I – Materia pierwotna

Maciej Korbowa – Artur Sokołowski ; Cayambe – Agnieszka Rosiek ; Bellatrix – Małgorzata Maślanka ; Teozoforyk – Artur Rzegocki ; Hibiscus – Barbara Szotek ; Dexterowicz – Marcin Grzymowicz ; Węborek – Tadeusz P. Łomnicki ; Satanescu – Przemysław Branny ; Montecalfi – Anna Izolda Wójcikiewicz ; Lykon – Stanisław Mucha ; Dzinia – Joanna Żurowska ; Rycerz – Paweł Deląg ; Lokaj – Stanisław Mucha, Paweł Deląg

Wersja II – Materia mityczna

Maciej Korbowa – Paweł Deląg ; Cayambe – Joanna Żurawska ; Bellatrix – Anna Izolda Wójcikiewicz ; Teozoforyk – Stanisław Mucha ; Hibiscus – Tadeusz P. Łomnicki ; Dexterowicz – Artur Rzegocki ; Węborek – Przemysław Branny ; Satanescu – Marcin Grzymowicz ; Montecalfi – Barbara Szotek ; Lykon – Artur Sokołowski ; Rycerz – Agnieszka Rosiek ; Lokaj – Małgorzata Maślanka

 

Festiwale i nagrody :

 

XI Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi (nagroda główna dla Stanisława Muchy za rolę Teozoforyka, Lokaja i Lykona, nagrody dla Małgorzaty Maślanki za rolę Bellatrix i Artura Sokołowskiego za rolę Macieja Korbowy, wyróżnienie dla Agnieszki Rosiek za rolę Cayambe)

 

 

LUNATYCY. ESCH, CZYLI ANARCHIA

 

Adaptacja na podstawie niemieckiego oryginału, reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : Jacek Ostaszewski

 

Obsada :

 

August Esch – Jan Frycz ; Gertruda Hentjen – Alicja Bienicewicz ; Erna Korn – Anna Polony/Małgorzata Hajewska-Krzysztofik ; Ilona – Iwona Budner ; Elisabeth – Katarzyna Gniewkowska ; Maria, Rużena – Agnieszka Mandat ; Bertrand – Piotr Skiba ; Martin Geyring – Andrzej Hudziak ; Baltazar Korn – Zbigniew Kosowski ; Teltscher – Krzysztof Globisz ; Dyrektor Gernerth – Zbigniew Ruciński, Roman Gancarczyk ; Lohnberg – Bolesław Brzozowski ; Harry Kohler, Lejtnant – Paweł Miśkiewicz ; Alfons – Marek Kalita ; Nentwig, Redaktor, Portier, Wartownik – Paweł Kruszelnicki ; Dziewczyna z Armii Zbawienia – Maja Ostaszewska (PWST) ; Sonia Worobiew – Dominika Bednarczyk (PWST) ; Maryna Gajda – Katarzyna Sobczak (PWST) ; Elisabeth Wrobek – Adrianna Jerzmanowska (PWST) ; Maria Keynen – Anna Nowicka (PWST) ; Młody Człowiek – Bartosz Dziedzic (PWST)

 

Festiwale i nagrody :

 

Międzynarodowy Festiwal Kontakt 95 w Toruniu (III nagroda dla przedstawienia) ;

Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza dla Alicji Bienicewicz ;

XXV Warszawskie Spotkania Teatralne, listopad 1996.

 

 

KALKWERK

 

Przekład : Avishai Milsteim

Reżyseria, scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : Jacek Ostaszewski

Światło : Krystian Lupa, Shmuel Mor

 

Obsada :

 

Profesor i Fro – Khalita Natur ; Hoeller – Haim Howa ; Inżynier – Lupo Berkovitch ; Karl – Igael Sacks ; Moritz – Norman Issa ; Konrad – Doron Tavori ; Dyrektor Banku – Dror Taplitzki ; Konradowa – Sarah von Schwarze ; Siostrzeniec Hollera – Arie David ; Muzycy – Haim Greenshpun, Ilan Schass

 

 

 

IMMANUEL KANT

 

Przekład : Jacek St. Buras

Opracowanie tekstu, scenografia i reżyseria : Krystian Lupa

Muzyka : Jacek Ostaszewski

 

Obsada :

 

Kant – Wojciech Ziemiański ; Pani Kant – Krzesisława Dubielówna ; Ernst Ludwik – Henryk Niebudek ; Fryderyk, papuga – Krzysztof Dracz ; Milionerka – Halina Rasiakówna ; Kapitan – Miłogost Reczek ; Admirał – Andrzej Mrozek ; Kolekcjoner dzieł sztuki – Krzysztof Baumann ; Steward – Adam Cywka ; Kardynał – Paweł Okoński ; Kucharz – Tadeusz Szymków ; Pluton Podpokładowy : Antykapitan – Tomasz Lulek ; Ana – Elżbieta Czaplińska ; Bela – Monika Bolly ; But – Konrad Imiela ; Wgure – Wojciech Dąbrowski ; Wdul – Marian Czerski

 

Festiwale i nagrody :

 

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt 96 w Toruniu (nagroda za reżyserię) ;

Pilzno, październik 1996 ;

XXV Warszawskie Spotkania Teatralne, grudzień 1996.

 

 

PŁATONOW WIŚNIOWY I OLIWKOWY

 

Przedstawienie dyplomowe IV roku Wydziału Aktorskiego

Opieka pedagogiczna i scenografia : Krystian Lupa

Opracowanie muzyczne i improwizacje na syntezatorze : Jakub Ostaszewski

 

Obsada :

 

Płatonow wiśniowy : Michał Płatonow – Michał Konarski ; Generałowa Anna Wojnicew – Maja Ostaszewska ; Doktor Mikołaj Trylecki – Adam Nawojczyk ; Sergiusz Wojnicew – Grzegorz Miśtal ; Sonia Wojnicew – Ada Jerzmanowska ; Sasz – Katarzyna Sobczak ; Maria Grekow – Dominika Bednarczyk ; Osip – Andrzej Bienias ; Wengierowicz – Wojciech Kalarus ; Głagoliew – Wojciech Fedor (III rok) ; Bugrow – Andrzej Konopka (III rok)

Płatonow oliwkowy : Michał Płatonow – Wojciech Kalarus ; Generałowa Anna Wojnicew – Katarzyna Sobczak ; Doktor Mikołaj Trylecki – Andrzej Bienias ; Sergiusz Wojnicew – Grzegorz Miśtal ; Sonia Wojnicew – Dominika Bednarczyk ; Sasza – Ada Jerzmanowska ; Maria Grekow – Maja Ostaszewska ; Osip – Bartosz Dziedzic ; Wengierowicz – Adam Nawojczyk ; Bugrow – Andrzej Konopka (III rok) ; Pułkownik Trylecki – Wojciech Fedor (III rok)

 

Występy gościnne, festiwale i nagrody :

 

XIV Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi, 1996 (Grand Prix dla Mai Ostaszewskiej ; nagrody dla Dominiki Bednarczyk i Adama Nawojczyka ; wyróżnienia dla Wojciech Kalarusa, Michała Konarskiego i Katarzy Sobczak) ;

Warszawa, czerwiec 1996

 

 

RODZEŃSTWO. RITTER, DENE, VOSS

 

Przekład : Jacek St. Buras

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : Jacek Ostaszewski

W przedstawieniu wykorzystano : fragm. utworów L. van Beethovena : III Symfonii Es-dur (Sinfonia eroica), op. 55 i Kwartetu Smyczkowego B-dur, op. 130

 

Obsada :

 

Ritter – Małgorzata Hajewska-Krzysztofik ; Dene – Agnieszka Mandat ; Voss – Piotr Skiba

 

 

„SZTUKA”

 

Przekład : Barbara Grzegorzewska

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

 

Obsada :

 

Marc – Zbigniew Kosowski ; Serge – Andrzej Hudziak ; Yvan – Piotr Skiba

 

 

LUNATYCU. HUGUENAU, CZYLI RZECZOWOŚĆ

 

 

PREZYDENTKI

 

Przekład : Monika Muskała

Opracowanie tekstu, reżyseria i scenografia, opracowanie muzyczne : Krystian Lupa

Improwizacje na temat standardu Besame Mucho : Mieczysław Mejza

 

Obsada :

 

Erna – Bożena Baranowska ; Greta – Halina Rasiakówna ; Mariedl – Ewa Skibińska ; Dziewica Maryja – Joanna Pierzak, Aldona Struzik

 

Występy gościnne :

 

LUPA FESTIWAL – Przegląd twórczości Krystiana Lupy, Stary Teatr, Kraków 7-24 maja 2003

 

 

BRACIA KARAMAZOW

 

Przekład : Aleksander Wat

Adaptacja, reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka i opracowanie muzyczne : Stanisław Radwan

W przedstawieniu wykorzystano fragm. utworów : Msza h-moll, Pasja wg św. Mateusza  J. S. Bacha, Kwartet smyczkowy d-moll F. Schuberta

 

Obsada :

 

Iwan Karamazow – Jan Frycz ; Aleksy Karamazow – Paweł Miśkiewicz ; Dymitr Karamazow – Zbigniew Ruciński ; Fiodor Karamazow – Jan Peszek ; Smierdiakow, Diabeł – Piotr Skiba (gościnnie) ; Katarzyna Iwanowna – Agnieszka Mandat ; Grusza – Katarzyna Gniewkowska ; Lise – Beata Fudalej ; Zosima – Andrzej Hudziak ; Paisij – Jerzy Święch ; Miusow, Sędzia śledczy – Marek Kalita (gościnnie) ; Pani Chochłakow – Maria Zającówna-Radwan ; Rakitin – Artur Dziurman ; Pan Musiałowicz – Zbigniew Kosowski ; Pan Wróblewski – Paweł Kruszelnicki ; Kałganow – Bolesław Brzozowski ; Maksimow – Julisz Grabowski, Fienia – Lidia Duda/Małgorzata Hajewska-Krzysztofik ; Gospodarz – Jacek Romanowski ; Gospodyni – Danuta Maksymowicz ; Mariuszka –

Alicja Bienicewicz ; Ninoczka – Urszula Kiebzak ; Katiusza – Lidia Duda/Małgorzata Hajewska-Krzysztofik ; Akordeonista – Bogdan Brzyski ; Matka Boska – Joanna Sydor-Klepacka/*** ; Chłopczyk - ***

 

 

WYMAZYWANIE

 

Scenariusz, reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : Jacek Ostaszewski

 

Obsada :

 

Franz Josef  Murau – Piotr Skiba ; Matka – Jadwiga Jankwska-Cieślak ; Ojciec – Adam Ferency ; Cecylia, siostra Franza – Jolanta Fraszyńska ; Amalia, siostra Franza – Agnieszka Roszkowska ; Johannes, brat Franza – Wojciech Wysocki ; Gambetti, uczeń Franza – Andrzej Szeremeta ; Maria, poetka – Maja Komorowska (gościnnie) ; Kardynał Spadolini – Marek Walczewski ; Aleksander – Waldemar Barwiński ; Wujek Georg – Zygmunt Malanowicz ; Weinflaschenstopselfabrikant – Marcin Troński ; Ciotka z Titisee – Małgorzata Niemirska ; Kucharka – Aleksandra Konieczna (gościnnie) ; Ogrodnik – Sławomir Grzymkowski ; Kuzynka z Paryża – Agnieszka Wosińska ; Daleki krewny – Jarosław Gajewski ; Włoski kelner – Michał Gadomski ; Fotograf – Krzysztof Szekalski ; Generał w stanie spoczynku – Jerzy Jaroszyński ; Synowie generała – Michał Gadomski, Dominik Cziao ; Nieznajoma – Jaga Dolińska ; Młody Franz – Łukasz Gajewski

 

 

MISTRZ I MAŁGORZATA

 

Tłumaczenie : Irena Lewandowska, Witold Dąbrowski

Adaptacja, apokryfy, reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : Jacek Ostaszewski

Muzyka na syntezator : Jakub Ostaszewski

W spektaklu wykorzystano fragm. Mszy h-moll J. S. Bacha

 

Obsada :

 

Mistrz – Zbigniew W. Kaleta ; Małgorzata – Sandra Korzeniak ; Iwan Bezdomny – Bogdan Brzyski ; Woland – Roman Gancarczyk ; Korowiow – Piotr Skiba (gościnnie) ; Behemot – Adam Nawojczyk ; Asasello – Jacek Romanowski ; Hella – Iwona Budner ; Poncjusz Piłat – Jan Frycz ; Jeszua Ha-Nocri – Andrzej Hudziak ; Afraniusz – Bolesław Brzozowski ; Kajfasz – Jerzy Święch ; Juda z Kiriatu – Andrzej Deskur (gościnnie) ; Mateusz Lewita – Sebastian Oberc (gościnnie) ; Nisa – Joanna Sydor ; Służąca Nisy – Maria Zającówna-Radwan ; Marek Szczurza Śmierć – Zbigniew Ruciński ; Michał Berlioz – Zbigniew Kosowski ; Doktor Strawiński – Jerzy Święch ; Praskowia Fiodorowna – Urszula Kiebzak ; Stiopa Lichodiejew – Paweł Kruszelnicki ; Rimski – Zbigniew Ruciński ; Warionucha – Marcin Sianko ; Żorż Bengalski – Zygmunt Józefczak ; Sekretarka – Sonia Bohosiewicz ; Nikanor Iwanowicz Bosy – Leszek Piskorz ; Pelagia Antonowna – Danuta Maksymowicz ; Natasza – Lidia Duda ; Mikołaj Iwanowicz – Andrzej Buszewicz ; Anuszka – Aldona Grochal ; Frieda – Agnieszka Mandat ; Zofia Pawłowna – Alicja Bienicewicz ; Arkadia Apołłonowna Semplejarow – Maria Zającówna-Radwan ; Arkadiusz Apołłonowicz Semplejarow – Leszek Piskorz ; Kuzynka Arkadiusza Apołłonowicza – Aldona Grochal ; Bufetowa – Urszula Kiebzak ; Alojzy Mogarycz, Pijak – Paweł Kruszelnicki ; Kanafkin, świadek – Sebastian Oberc (gościnnie) ; Szkolny kolega Iwana – Andrzej Deskur (gościnnie) ; Tatiana – Alicja Bienicewicz ; Krystyna Ulianowna – Agnieszka Mandat ; Warwara – Joanna Sydor ; Mariola, dziewczyna z lodami – Marta Król (PWST) ; Odwrócony tyłem – Andrzej Buszewicz ; Dama – Danuta Maksymowicz ; Galinka, Funkcjonariusz I, II, Inny, Chłopiec, Milicjanci, Kelner, Mąż - ***

 

 

AZYL

 

Przekład : Anna Kamieńska i Jan Śpiewak

Opracowanie tekstu, reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : Jacek Ostaszewski

Kostiumy : Piotr Skiba

Zdjęcia filmowe : Witold Chomiński

 

Obsada :

 

Kostylew – Zygmunt Bielawski ; Wasilisa – Halina Rasiakówna ; Natasza – Ewa Skibińska ; Miedwiediew – Ferdynand Matysik ; Kleszcz – Marcin Czarnik ; Anna – Dominika Figurska ; Piepieł – Krzysztof Dracz ; Nastia – Zofia Bajno (gościnnie) ; Kwasznia – Bożena Baranowska/Teresa Sawicka ; Bubina – Krzesisława Dubielówna ; Aktor – Miłogost Reczek ; Satin – Paweł Miśkiewicz ; Baron – Wojciech Ziemiański ; Łuka – Henryk Niebudek ; Aloszka – Tomasz Lulek ; Tatar – Wojciech Mecwaldowski (PWST)

 

Gościnne występy :

 

LUPA FESTIWAL – Przegląd twórczości Krystiana Lupy, Stary Teatr, Kraków 7-24 maja 2003

 

 

STOSUNKI KLARY

 

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Kostiumy : Magdalena Maciejewska

Muzyka : Jacek Ostaszewski

 

Obsada :

 

Irena – Aleksandra Konieczna ; Elżbieta – Maria Maj ; Klara – Maja Ostaszewska ; Gotfryd – Mariusz Benoit ; Tomek – Sebastian Pawlak ; Georg – Jacek Poniedziałek ; Chińczyk – Osamu Ubukata

 

 

NIEDOKOŃCZONY UTWÓR NA AKTORA

 

Mewa Antoniego Czechowa w przekładzie Natalii Gałczyńskiej

Sztuka hiszpańska Yasminy Rezy w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej

Reżyseria, adaptacja, scenografia i opracowanie muzyczne : Krystian Lupa

Kostiumy : Piotr Skiba

Suknia Nurii : Grzegorz Kasperski

Wariacje muzyczne : Mieczysław Mejza

Improwizacje wokalne : Olena Leonenko

Projekcje wideo : Zbigniew Bzymek, Sebastian Buttny

Układ tańca flamenco : Marta Dębska

 

Obsada :

 

Mewa : Irina Arkadina – Maja Komorowska ; Borys Trigorin – Piotr Skiba ; Konstanty Trieplew – Andrzej Szeremeta ; Piotr Sorin – Władysław Kowalski ; Nina Zarieczna – Marta Król ; Ilja Szamrajew – Piotr Bajor ; Paulina – Jadwiga Jankowska-Cieślak ; Masza – Agnieszka Roszkowska ; Eugeniusz Dorn – Wojciech Wysocki ; Siemion Miedwiedienko – Krzysztof Szekalski ; Postać przybłąkana – Agnieszka Wosińska ; Jakub – Jacek Wytrzymały

Sztuka hiszpańska : Pilar – Maja Komorowska ; Aurelia – Jadwiga Jankowska-Cieślak ; Nuria – Agnieszka Wosińska ; Mariano – Piotr Skiba ; Fernan – Władysław Kowalski ; Jakub – Jacek Wytrzymały ; Garderobiana – Urszula Tudek

 

 

ZARATUSTRA

 

Przekład : To rzekł Zaratustra – Sława Lisiecka, Zdzisław Jaskuła ; Nietzsche. Trylogia – Zbigniew Bochenek

Adaptacja, reżyseria, scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : Paweł Szymański

Projekcje wideo : Zbigniew Bzymek

Kostiumy : Piotr Skiba

Współpraca dramaturgiczna : Ireneusz Janiszewski

 

Obsada :

 

Zaratustra I – Michał Czernecki ; Karzeł – Zbigniew Kosowski ; Linoskoczek – Tomasz Wygoda (gościnnie) ; Johannes – Bogdan Brzyski ; Mateusz – Adam Nawojczyk ; Maria – Sandra Korzeniak ; Bela – Joanna Drozda/Małgorzata Zawadzka

Zaratustra II – Zbigniew W. Kaleta ; Orzeł – Bogdan Brzyski ; Wąż – Adam Nawojczyk ; Karzeł – Zbigniew Kosowski ; Prorok Wielkiego Znużenia – Andrzej Hudziak ; Król Prawy – Paweł Kruszelnicki ; Król Lewy – Bolesław Brzozowski ; Osioł – Tomasz Wygoda (gościnnie) ; Przemytnik – Michał Czernecki ; Sumiennik – Jerzy Święch ; Ostatni Papież – Zygmunt Józefczak ; Czarownik – Piotr Skiba ; Zabójca Boga – Jacek Romanowski ; Cień – Urszula Kiebzak

Zaratustra III / Fritz – Krzysztof Globisz ; Matka – Iwona Bielska ; Elżbieta – Małgorzata Hajewska-Krzysztofik ; Tancerz – Tomasz Wygoda (gościnnie) ; On – Piotr Skiba ; Bywalec – Jerzy Święch ; Akolita – Paweł Kruszelnicki ; Anna – Agnieszka Mandat ; Kobieta z szufladą – Urszula Kiebzak ; Rita – Iwona Budner ; Irma – Sonia Bohosiewicz ; Maria – Sandra Korzeniak ; Święta – Joanna Sydor.

 

 

SOLARIS

 

Przekład : Irmtraud Zimmermann-Gollheim

Adaptacja, reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Kostiumy : Piotr Skiba

Muzyka : Jacek Ostaszewski

Projekcje : Zbigniew Bzymek

Światło : Jean Mario Bessiere

Dramaturgia : Sybille Meier

 

Obsada :

 

Kelvin – Matthias Leja ; Harey – Constanze Becker ; Snaut – Thomas Meinhardt ; Sartorius – Artus-Maria Matthiessen ; Gibarian – Markus Danzeisen ; Asa – Maureen Wyse

 

 

THREE SISTERS  Anton Czechow

 

Przekład : Paul Schmidt

Reżyseria i scenografia : Krystian Lupa

Asystent reżysera,  projekt kostiumów: Piotr Skiba

Światło: Scott Zielinski

Muzyka: Jacek Ostaszewski

Dźwięk: David Remedios

 

Obsada :

 

Andrei Prozorov - Sean Dugan ; Olga - Kelly McAndrew ; Masha - Molly Ward ; Irina - Sarah Grace Wilson ; Natasha - Julienne Hanzelka Kim ; Kulygin - Will LeBow ; Vershinin - Frank Wood ;  Baron Tuzenbach - Jeff Biehl ; Solyony - Chris McKinney ; Chebutykin - Thomas Derrah ; Fedotik - Patrick Mapel ; Rohde - Sean Simbro ; Ferapont, messenger - Jeremy Geidt ; Anfisa - Mikki Lipsey ; Soldiers - Freddy Franklin,  Elbert Joseph,  Mason Sand  

 

 

ZAUBERFLOETE - CZARODZIEJSKI FLET

 

Muzyka : Wolfgang Amadeusz Mozart

Libretto : Emanuel Schikaneder

Dyrygent : Fabio Luisi

Reżyseria, scenografia, światło : Krystian Lupa

Kostiumy : Piotr Skiba

 

Wiener Symphoniker

Arnold Schoenberg Chor

                                               

Obsada :

 

Sarastro -Franz-Josef Selig; Tamino - Pavol Breslik ; Sprecher/Zweiter Priester - Andreas Schmidt ; Erster Priester - Andreas Conrad ; Koenigin der Nacht - Sen Guo ; Pamina - Helena Juntunen ; Erste Dame - Sabina Cvilak ; Zweite Dame - Hermine Haselboeck ; Dritte Dame - Natela Nicoli ; Papagena - Malin Christensson ; Papageno - Roman Trekel ; Ein altes Weib - Margit Gara ; Monostatos - Loic Felix ; Erster Geharnischter - Roman Sadnik ; Zweiter Geharnischter - Tijl Faveyts ; Drei Knaben - St. Florianer Saengerknaben

 

 

NA SZCZYTACH PANUJE CISZA

 

Przekład : J. St. Buras

Reżyseria, adaptacja, scenografia : Krystian Lupa

Muzyka : Paweł Szymański

Kostiumy : Piotr Skiba

Projekcje wideo : Zbyszek Bzymek, Robert Mleczko

Realizacja światła : Damian Pawella

 

Obsada :

 

Maja Komorowska (gościnnie), Władysław Kowalski, Piotr Skiba, Agnieszka Śnieżyńska, Marcin Tyrol, Mirosława Dubrawska (gościnnie)

 


Strona główna    Biografia    Spektakle    Obsady    Aktorzy    Repertuar    Kontakt